Столичното правителство на Сеул обяви плановете си да инвестира повече от $1 милиард в блокчейн и финтех стартъпи до 2022 през вчерашния ден.
Съобщението гласи, че правителството на южнокорейската столица планира да използва „Фонда за иновационен растеж в Сеул“ за стартъпи, които имат различни инвестиционни проблеми с кръговете за финансиране от серия А. Фондът, стартиран миналата година, ще се фокусира главно върху стартъп фирми, свързани с индустрията на блокчейн и финтех.
Обявлението на сеулското правителство подчертава, че средната инвестиция на компания в Лондон и Силициевата долина е приблизително 6-7 милиона, докато в Корея е само около 1,1 милиона. Джо Ин-Дон, ръководител на отдела за икономическа политика в правителството на столицата, заяви:
„Иновативните стартъп инвестиции ще бъдат важни за растежа на иновативни компании за рисков капитал. Ще разширим нашата инвестиция до стимулиране на пазара за инвестиции в стартъпи и създаване на конкурентна стартъп екосистема. „
Миналия месец, правителството на столицата обяви пускането на Seoul Blockchain Governance Team, който се състои от 100 служители, с цел да се проучи потенциалът и ползите от блокчейн приложенията в различни държавни услуги.
Както бе съобщено на 4-ти октомври, кметът на Сеул, Парк Вон скоро, разкри петгодишен план, наречен „Blockchain City of Seoul“, за насърчаване на развитието на инициативи, свързани с блокчейн в столицата на Южна Корея.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.