Дългоочакваният законопроект, целящ регулирането на стабилните монети, ще бъде гласуван в Сената през май, според Politico.
Позовавайки се на анонимен източник, медията твърди, че лидерът на мнозинството в Сената Джон Тюн планира да внесе законопроекта за гласуване преди Деня на паметта.
Предложението, което бе одобрено от Банковата комисия на Сената през март въпреки съпротивата на някои демократи, има за цел да създаде ясна правна рамка за институциите, които емитират дигитални валути, обезпечени с долари.
Съгласно законопроекта, компаниите ще трябва да си осигурят необходимите лицензи и да спазват изискванията за резерви, за да гарантират, че стабилните монети винаги могат да бъдат обменени за фиатни пари.
Не всички са съгласни. Сенатор Елизабет Уорън изрази загриженост относно липсата на защитни мерки за потребителите в законопроекта, аргументирайки, че той не е достатъчен, за да защити обикновените потребители.
Въпреки това, законопроектът изглежда е на път да получи подкрепа от двете партии – нещо, за което крипто индустрията се надяваше на фона на призивите за яснота в регулацията.
Интересът към стабилните монети продължава да нараства. Гигантът в управлението на активи Fidelity според информации проучва възможностите в тази област, а инвеститорът Майк Новограц стигна дотам, че предположи, че стабилните монети в крайна сметка могат да оспорят доминиращата позиция на валутния пазар.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.
Bitvavo, най-голямата крипто борса в Европа, деноминирана в евро, официално получи MiCA лиценз от Нидерландската служба за финансови пазари (AFM), което позволява на компанията да оперира във всички 27 държави членки на Европейския съюз.
Само за два месеца платформата за крипто данъци CoinLedger отбеляза зашеметяващ 700% скок в броя на американските потребители, получили предупредителни писма от IRS, което сигнализира за рязко засилване на федералните данъчни мерки, насочени към притежателите на дигитални активи.
Изпълнителният директор на Ripple Брад Гарлингхаус обяви в петък, че компанията официално оттегля кръстосаната си жалба в дългогодишната си съдебна битка с Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC), което е знак за окончателен ход към приключване на продължаващия от години случай.