Артър Чонг, основател на DeFiance Capital, смята, че в сектора на DeFi има значителна възможност за дългосрочни инвеститори.
Чонг подчерта, че в момента DeFi е подценен и бързо въвежда иновации, изпреварвайки традиционното финансиране.
Чонг изрази вълнението си от потенциала за възвръщаемост на риска в DeFi, като отбеляза, че това е най-обещаващият период след бума преди DeFi през 2020 г. Той наблегна на възможностите както в утвърдените, така и в нововъзникващите DeFi проекти, които се развиват по-бързо от много финтех стартъпи.
Той също така отбеляза значението на неотдавнашното стартиране на ETF-и за спот пазара на Етериум (ETH) , като заяви, че това развитие означава трайна промяна във финансовия пейзаж.
Чонг очаква традиционните финансови мениджъри да продължат да въвеждат нови крипто продукти, за да отговорят на нарастващото търсене, като прогнозира пускането на активно управлявани крипто ETF в близко бъдеще
По-рано Чонг предположи, че фокусът на криптовалутите не трябва да бъде върху масовото им приемане, а върху разрушаването на конкретни финансови сектори.
Той смята, че цифровите активи са най-подходящи за употреби с голямо въздействие, като например глобални пари без държава, трансгранични плащания и децентрализирани финанси, вместо да се опитват да постигнат широко масово приемане.
Дебюта на eToro на Nasdaq бе посрещнат с ентусиазъм в сряда, като акциите скочиха с близо 30% до затварянето на пазара — и Ark Invest се възползва.
JPMorgan направи крачка към интегрирането на публичния блокчейн, като за първи път осъществи транзакция с токенизирани ценни книжа на Министерството на финансите на САЩ извън своята частна инфраструктура.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.