Sei Network, известна със своя блокчейн oт първи слой, разкри интереса си към придобиването на компанията за генетични тестове 23andMe след обявяването ѝ в несъстоятелност.
Този ход, споделен от Фондация Sei на 27 март, очертава намерението им да защитят генетичната неприкосновеност на личния живот на милиони американци, използвайки блокчейн технологията.
Фондацията предвижда да съхранява генетични данни в блокчейн, ако придобиването се осъществи, което ще позволи на потребителите да си възвърнат контрола върху личните си данни чрез криптирани, поверителни трансфери. От Sei network подчертаха значението на суверенитета на данните, заявявайки, че уязвимостта на личните геномни данни в ръцете на други страни може да представлява проблем за националната сигурност.
Това развитие на събитията идва само няколко дни след като 23andMe подаде молба за обявяване в несъстоятелност по глава 11, уверявайки клиентите, че няма да има промени в обработката на техните данни. Въпреки тези уверения фалитът предизвика тревога за потенциалната злоупотреба с генетична информация, което принуди правни органи като главните прокурори на Ню Йорк и Калифорния да посъветват потребителите да предприемат стъпки за изтриване на своите данни и ДНК проби.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.