Sei Network, известна със своя блокчейн oт първи слой, разкри интереса си към придобиването на компанията за генетични тестове 23andMe след обявяването ѝ в несъстоятелност.
Този ход, споделен от Фондация Sei на 27 март, очертава намерението им да защитят генетичната неприкосновеност на личния живот на милиони американци, използвайки блокчейн технологията.
Фондацията предвижда да съхранява генетични данни в блокчейн, ако придобиването се осъществи, което ще позволи на потребителите да си възвърнат контрола върху личните си данни чрез криптирани, поверителни трансфери. От Sei network подчертаха значението на суверенитета на данните, заявявайки, че уязвимостта на личните геномни данни в ръцете на други страни може да представлява проблем за националната сигурност.
Това развитие на събитията идва само няколко дни след като 23andMe подаде молба за обявяване в несъстоятелност по глава 11, уверявайки клиентите, че няма да има промени в обработката на техните данни. Въпреки тези уверения фалитът предизвика тревога за потенциалната злоупотреба с генетична информация, което принуди правни органи като главните прокурори на Ню Йорк и Калифорния да посъветват потребителите да предприемат стъпки за изтриване на своите данни и ДНК проби.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.
Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.
Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън остава скептично настроен към стабилните монети, но твърди, че игнорирането им не е опция за най-мощната банка в света.