Хорхе Тенейро, старши съдебен адвокат в Американската комисия за ценни книжа и борси, твърди, че исканията за запечатване на Ripple са “проблематични” в писмо от 30-ти март до съдията Сара Нетбърн.
Той пише, че Ripple се опитва да “скрие критични факти”, които са от значение за случая:
Това, че Ripple иска да продължи да скрива критичните факти, свързани с този случай, от своите инвеститори остава обезпокоително и подчертава необходимостта от изискванията за разкриване на инвеститора и защитника, наложени от разпоредбите за регистрация на Закона за ценните книжа от 1933 г.
Миналата седмица блокчейн компанията поиска съдията да запази някои от документите си под печат, тъй като те съдържат “поверителна и лична информация”.
SEC обаче твърди, че подобни искания са “в противоречие” с принципите на публичния достъп.
Ripple подаде искане да принуди SEC да изготви документи, свързани с Биткойн и Етериум, заявявайки, че икономическата същност на XRP не се различава от тази на двете най-големи криптовалути, които са извън обхвата на регулатора.
Агенцията е получила вътрешен имейл между Ripple и нейния инвеститор, “изискан участник” в криптовалутното пространство, който се задълбочава в ключовите разлики между XRP и Биткойн, като по този начин подкрепя противоположното писмо на SEC към предложението за принуда.
Този имейл отразява разговор между Ripple и инвеститора за една от многото основни разлики между XRP и Биткойн (че мрежата Ripple е силно зависима от усилията на Ripple, най-големият притежател на XRP) – самата основа за противопоставянето на SEC към предложението за принуждаване.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.