Агенцията съобщи, че отхвърлянето е в резултат на делегирането на някои задачи от страна на комисията. Това просто показа ясно, че предложението не достигна върховната йерархия на агенцията, преди да бъде отхвърлено. В резултат на това агенцията съобщи, че ще преразгледа тези отхвърляния и ще даде окончателно решение по тях.
Заради по-ранен доклад става известно, че датата на преразглеждане е 26-ти октомври 2018 г.
След излизането на новината, няколко медии съобщиха, че на 26-ти октомври 2018 г., прегледът ще се състои. За съжаление, това не беше така.
Въпреки това доклад, изготвен въз основа на документацията, предоставена от SEC, в която се обявява прегледът на предложенията за ETF, дава известна информация за това кога е вероятно преразглеждането да се осъществи. В документа се посочва, че крайният срок за всички заинтересовани страни да коментират ETF е 5-и ноември.
Документът посочва, че:
Съответно, съгласно, съгласно член 431 от Правилника на Комисията, до 5-и ноември 2018 г. всяка страна или друго лице може да подаде изявление в подкрепа на действията, предприети по силата на делегирани правомощия или в противоречие с тях.
Само по себе си, е съвсем ясно, че след 5-и ноември, SEC трябва да се произнесе по посочените по-горе 9 заявки за Биткойн ETF.
Всички заинтересовани страни се очаква да получат официална дата за прегледа, който да се извърши от агенцията. Ако бъде одобрено, ETF се очаква да направят ново начало за цялата общност.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.