Неотдавнашните действия на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ срещу стейкинг на борсата за криптовалути Kraken бяха разкритикувани от главния изпълнителен директор на Blockchain Association Кристин Смит.
Базираната във Вашингтон организация, представляваща над 100 криптокомпании в застъпничеството за благоприятни за блокчейн политики в американския Капитолий, нарече действията на SEC продължение на атаката ѝ срещу криптоиндустрията и инвеститорите на дребно.
В изявлението си главният изпълнителен директор заяви, че залагането (staking) е ключов компонент на крипто екосистемата, тъй като дава възможност на физическите лица да участват в децентрализирани мрежи и осигурява на инвеститорите допълнителни начини за получаване на пасивен доход.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) обвини Kraken, че не е регистрирала своята програма за стейкинг на криптоактиви като услуга – Kraken staking, която позволява на потребителите да заключват своите монети за потвърждаване на блокчейн транзакции и да получават възнаграждения за това.
В резултат на обвиненията Kraken се съгласи да плати глоба в размер на $30 милиона и премахна залагането от своята платформа.
Blockchain Association призова Конгреса да се намеси и да предотврати преместването на криптоиндустрията и нейните участници в офшорни зони.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Значителен ръст в институционалното търсене на крипто деривати
Изпълнителният директор смята, че без подходящо законодателство САЩ рискуват да загубят своите иновации и онлайн свободи в полза на други държави.
Обобшение на изявлението относно премахването на стейкинг в Kraken от Комисията по ценните книжа и борсите:
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.