Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) заведе дело срещу “ICOBox” и неговия основател Николай Евдокимов за извършване на незаконно предлагане на ценни книжа и за действия като нерегистрирани брокери.
SEC продължава да поддържа версията, че ответниците твърдят, че стойността на монетите ще се увеличи при търговия и също така притежателите на ICO токени ще могат да ги разменят с отстъпка за други токени, рекламирани на платформата ICOBox.
SEC твърди, че монетите на ICO-то вече са практически безполезни, добавяйки:
Пренебрегвайки изискванията за регистрация на федералните закони за ценни книжа, ICOBox и Евдокимов изложиха клиентите на инвестиции, които сега практически не струват нищо, без да предоставят информация, която е от решаващо значение за вземане на информирани инвестиционни решения.
В жалбата на SEC допълнително се посочва, че ICOBox действа като нерегистриран брокер, като фасилитира ICO-та, които събират около 650 милиона долара.
Комисията повдигна обвинение срещу ICOBox и Евдокимов за нарушаване на федералните закони за ценни книжа и търси обезщетение.
„Blockstack PBC„, децентрализирана изчислителна мрежа, обяви, че успя да събере повече от 23 милиона долара при първото одобрено от SEC предложението на токени.
SEC даде възможност на Blockstack да пусне многомилионно предлагане на токени съгласно Регламент A +. Според съобщенията, Муниб Али, съосновател и главен изпълнителен директор на Blockstack PBC, заедно със съоснователят Райън Шиа, прекараха 10 месеца и приблизително 2 милиона долара, за да получат одобрение от SEC преди предлагането.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.