Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), известна с това, че проверява крипто компаниите за тяхното отношение към „"ценните книжа, свързани с крипто активите", наскоро поясни, че никога не е имала за цел да внуши, че самите токени са ценни книжа.
В изненадващ обрат на фона на продължаващите съдебни действия срещу Binance SEC обясни в бележка ревизираната си жалба, че използването на термина „ценни книжа на крипто активи“ се отнася до по-широката рамка от договори, очаквания и споразумения, свързани с тези токени, а не до самите токени. Агенцията описа термина просто като „акроним“ и не е показателен за това, че монетите са ценни книжа.
За да предотврати по-нататъшно объркване, Комисията реши да преустанови използването на термина в съдебното си дело срещу Binance и изрази съжаление за всички недоразумения.
Крипто общността реагира със скептицизъм на изявлението на SEC. Джейк Червински, главен правен директор на Variant Fund, изрази недоверие към това, което той смята за изключителна манипулация в платформата X.
Главният юридически директор на Coinbase, Пол Гревал, разкритикува SEC за непоследователността, посочвайки, че в жалбата си срещу Ripple агенцията нарича XRP „дигитална ценна книга“. Главният юридически директор на Ripple, Стюарт Алдероти, също изрази загриженост, определяйки позицията на регулатора като „засукан капан, пълен с противоречия“.
Алдероти постави въпроса дали SEC признава, че „ценна книга за крипто актив“ е измислен термин и дали представянето на такава класификация изисква доказателства за свързани договори и очаквания.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.