Сенатор Синтия Лумис оспори иска на SEC срещу Coinbase, твърдейки, че агенцията превишава правомощията си, регулирайки криптовалутите посредством правоприлагане, а не чрез законодателна инициатива.
В кратък доклад, подаден до Апелативния съд на САЩ, тя обвинява SEC, че заобикаля Конгреса, за да наложи остарели закони за ценните книжа върху дигиталните активи.
Лумис, наскоро назначен за председател на подкомисията за дигитални активи в Сената, настоява за по-ясни правила. Тя работи по законопроект заедно със сенатор Кирстен Джилибранд за определяне на ролите на SEC и CFTC в надзора на криптовалутите.
Делото на SEC срещу Coinbase, което започна през 2023 г., твърди, че борсата работи като нерегистриран брокер, борса и клирингова агенция. Coinbase отвърна на удара, твърдейки, че регулаторът не разполага с подходяща рамка за надзор на крипто.
След като Гари Генслер се оттегли от поста председател на SEC, неговият наследник Марк Уйеда сформира работна група за преоценка на крипто регулациите. Междувременно Coinbase продължава да се разраства в световен мащаб, осигурявайки си нови регулаторни одобрения въпреки продължаващите правни битки в САЩ.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.
Според нов анализ на Bernstein крипто подразделениет на Robinhood е готово за значителен растеж, като се очаква търговската дейност да нарасне през следващите две години.