SEC преразглежда предложено правило, което би наложило по-строги изисквания за това как инвестиционните съветници се справят с попечителството на криптовалута.
Първоначално въведено в началото на 2023 г., правилото имаше за цел да гарантира, че дигиталните активи се съхраняват при квалифицирани попечители, отговарящи на специфични законови стандарти. Солидната опозиция в индустрията обаче накара агенцията да преразгледа своя подход.
Говорейки на финансова конференция в Сан Диего, изпълняващият длъжността председател на SEC Марк Уйеда призна загрижеността на участниците в индустрията, предполагайки, че първоначалният план може да бъде труден за изпълнение. Той е наредил на служителите на Комисията да си сътрудничат с работната група за крипто, за да проучат алтернативни решения.
Правилото, въведено за първи път по време на мандата на Гари Генслер, бе предназначено да разшири съществуващите разпоредби за попечителство, за да обхване крипто. Критиците обаче твърдят, че предложението би ограничило банковите възможности за крипто компаниите и би направило попечителските услуги по-трудни за достъп.
Съгласно настоящите насоки на SEC, инвестиционните съветници трябва да съхраняват активи в регулирани финансови институции като банки или брокерски компании. Разширяването на това изискване към криптовалутите предизвика негативна реакция от законодатели, финансови организации и индустрията на дигиталните активи, като групи като Асоциацията на американските банкери предупреждават за потенциални смущения.
С нарастващия натиск от страна на Конгреса и лидерите в индустрията, SEC сега преоценява позицията си, което свидетелства, че може да има промени в правилото.
Тъй като търговското напрежение нараства и икономическите сигнали стават все по-трудни за разчитане, най-големите американски банки публикуват тримесечни резултати, които отразяват както устойчивостта, така и предпазливостта.
Доналд Тръмп отново нашумя в крипто пространството – този път с предстояща игра, базирана на блокчейн, която съчетава виртуални недвижими имоти и дигитални активи.
Южна Корея предприе още една стъпка в репресиите срещу нерегистрираните крипто платформи, този път насочени към приложения, достъпни за потребителите на Apple.
Появи се теория, която твърди, че основателя на Binance Чанпен Джао работи тайно за Федералния резерв на САЩ.