Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) одобри публично предлагане на монети.
Това твърди доклад на Wall Street Journal (WSJ) от 10-ти юли.
Според съобщенията, Blockstack ще пусне онлайн токен оферта на 11-ти юли. Докато други фирми преди това са се възползвали от Регламент А + финансиране, за първи път инвеститорите ще получат токени, вместо акции в компанията.
Регламент А + е първоначална алтернатива за публично предлагане (IPO), насочена към стартъп предприятия, които се нуждаят от ранно финансиране.
Набирането на средства от Регламент А + беше въведено през 2012 г. чрез “Jumpstart Our Business Startups Act”. Както се казва в доклада, всеки член на обществеността може да участва в кръг на финансиране на Регламент А +.
Докато този подход има по-леки задължения за оповестяване, отколкото при IPO, то има две нива с твърди горни граници за набрани средства, с максимум от 50 милиона долара в рамките на 12-месечен период.
Вероятно това е ключов момент, поставящ прецедент за крипто-пространството.
Първоначалните предложения за монети (ICO) са в упадък. Крипто-фирмите набраха милиарди долари чрез ICO кампании, докато SEC не започна репресии в името на законите за защита на инвеститорите, твърди доклада.
В материалът се цитира изследване на TokenData, което очевидно показва, че финансирането чрез ICO спадна от 6,9 млрд. долара през първото тримесечие на 2018 г. до 118 млн. долара през първото тримесечие на 2019 година.
Основателите на Blockstack Муниб Али и Райън Ший са инвестирали 10 месеца и около 2 милиона долара, за да получат одобрение от SEC. Али очевидно е заявил, че стартъпът трябва да разработи протокол за провеждане на регулиран ICO чрез Регламент А +. Беше съобщено също, че компанията кандидатства за одобрение от SEC за пускане на продажба на токени на стойност $ 50 милиона през април. Както се посочва в доклада, някои стартиращи компании, базирани на блокчейн, са извършили подобни продажби съгласно Регламента D на SEC, включително Blockstart.
За разлика от Регламента A +, продажбите по Регламент D не изискват одобрение от SEC; те обаче са ограничени само до акредитирани инвеститори, т.е. компании, които притежават минимум 5 милиона долара в активи и 1 милион долара в кумулативната си стойност.
Според съобщенията, Blockstart е получил 47 млн. долара чрез финансиране от Регламент D през 2017 г., заедно с допълнителни 5 млн. долара от финансиране от рисков капитал.
Според WSJ, YouNow Inc. Също е подал молба за одобрение за Регламент А + кръг на финансиране.
Основните традиционни борси като Nasdaq и Нюйоркската фондова борса избягват IPO-та на Регламент A + поради неотдавнашни събития.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.