Японският финансов гигант SBI Group въвежда услуга за кредитиране на криптовалути чрез своята дъщерна компания, свързана с крипто, SBI VC Trade.
Според официално съобщение от 24-ти ноември, новата платформа за крипто кредитиране ще позволи на потребителите да заемат своите крипто на SBI и да печелят лихва в размер на 1% с включени данъци.
Новата услуга, наречена VC Trade Lending, първоначално ще поддържа основната криптовалута Биткойн, като SBI планира да добави подкрепа за Етериум и XRP.
Минималната сума за заем е 0,1 BTC, или приблизително $1,840, докато максималната сума е ограничена на 5 BTC, или $92,000.
SBI заяви, че VC Trade Lending няма да има такси за управление на сметки или годишен членски внос. Услугата също така няма да начислява никакви такси за депозити, направени в японски йени или крипто, но все пак начислява такса за тегления на йени.
SBI е основна финансова институция в Япония, участваща в крипто индустрията. В началото на октомври 2020 г. ръката на SBI за форекс и деривати SBI Liquidity Market придоби TaoTao, криптоборса, която преди е била на 40%, собственост на YJFX на Yahoo Japan. Фирмата също така управлява собствен крипто бизнес чрез дъщерното си дружество SBI VC Trade.
SBI е и основен партньор на Ripple, компания, която изгражда финансови продукти на XRP, третата по големина криптовалута по пазарна капитализация към момента на писане на статията.
В края на октомври 2020 г. изпълнителният директор на SBI Йошитака Китао заяви, че Ripple най-вероятно ще се премести в Япония, ако реши да напусне САЩ.
Към момента на писане на статията, XRP се търгува на $0.66, Етериум на $597 и Биткойн на $19,230, според данни от CoinMarketCap. Криптовалутата на Ripple изглежда направи добра корекция днес и завръща възходящата си инерция.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?