Брендън Айх, създател на JavaScript и съосновател на Brave, се присъединява към съвместно усилие, наречено Платформата на универсалния протокол (UP), за създаване на протокол за всички криптовалути.
Основателските организации са Brave, Blockchain в Berkeley, Uphold и Cred (бивш Libra Credit).
Ейх казва, че реалните проблеми на употребата, с които се сблъскват следващите 100 милиона потребители на цифрови активи, могат да бъдат решени и че новата универсална платформа може да доведе до масово приемане на крипто от потребителите.
„Ранните дни на интернет са много подобни на света на блокчейн днес, с много различни технологични платформи, фрагментирани и неспособни да комуникират помежду си“, казва JP Thieriot, съосновател на Uphold. „Ние вярваме, че платформата за универсален протокол е технология, която има потенциала да се свърже с блокчейн технологии, подобно на пробив на TCP и IP протоколите, които са довели до масовото приемане на интернет“.
Ключов въпрос в крипто екосистемата е свързан с нарастващия брой различни блокчейн. За масовото приемане, криптотата трябва да се представят далеч по-добре от сегашната система на множество местни фиатни валути, които изискват постоянни посредници и такси за прехвърляне на пари през границите. Новите потребители на криптвалута трябва да могат да скачат назад и напред между различните активи, които живеят на различни блокчейн, като Биткойн и Етериум.
Идеята е да се проведе обща универсална марка, която позволява на отделните блокчейн и проекти, базирани на токени, да взаимодействат свободно и без триумф между тях. Например, „Proxy Bitcoin“ може да съществува на Етериум.
Основателите на протокола заявяват, че платформата „ще публикува в реално време стойността на активите си на обществено място. Резервът ще бъде предмет и на тримесечни одити на трети страни, които ще бъдат споделени с общността, за да се демонстрира финансовата стабилност на екосистемата „Proxy Token“.
В допълнение към прокси валути като Биткойн, платформата ще позволи пълномощници и частен капитал. Потребителите ще могат да разменят, обменят и трансферират ценности в безпроблемна среда, създадена да компенсира многото технологични сложности на настоящата крипто екосистема.
Платформата има за цел да „направи безпрецедентна налична ликвидност за екосистемата“, като се справи с три от най-големите недостатъци на притежаването и използването на Биткойн и други цифрови активи. За да направи крипто далеч по-практично, удобно и доверено за потребителите и бизнеса, протоколът предлага три критични предпазни механизма: възстановяване на частния ключ, наследяване и осигуряване на загуби.
В допълнение, платформата UP е разработена така, че да позволява децентрализираните размени да изброяват по-лесно различните токени и да създават нови търговски двойки. Освен това, ще има частни опции за попечителство и портфейл.
Етериум може да не е най-бързият или най-евтиният блокчейн, но именно затова институционалните инвеститори го приемат с ентусиазъм.
Крипто пазарите са под натиск от месеци и много инвеститори задават един и същ въпрос – къде точно се намираме в цикъла на пазара на алткойните?
Според анализатора „Darkfost“, Биткойн навлиза в нова фаза на поведение в блокчейна, белязана от две ключови събития: $ядък трети пик в метриката SOPR по време на един…
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]