Тъй като опасенията за бъдещето на икономиката на Съединените щати продължават, Робърт Кийосаки, известен инвеститор и автор на популярната книга за лични финанси "Богат татко, беден татко", отново отправи песимистични предупреждения и изрази недоверие към настоящото правителство, което според него не отдава приоритет на интересите на хората.
По време на неотдавнашен епизод на своя подкаст „The Rich Dad Channel„, излъчен на 28 юни, Кийосаки изрази остра критика към Федералния резерв на САЩ и други правителствени структури, като ги нарече „семейство Адамс“ и „карикатури, убиващи икономиката„. Той изрази убеждението си, че икономиката на страната е в сериозна беда.
Кийосаки, заедно със съпругата си и колега инвеститор Ким Кийосаки, участва в дискусия за финансовите перспективи на Съединените щати с икономиста и автор Номи Принс. Те заявиха, че търговските банки упражняват значителен задкулисен контрол върху Федералния резерв.
В своя подкаст Кийосаки даде да се разбере, че според него Федералният резерв „не е наш приятел„. Той предположи, че институцията е създадена с цел да спасява банките. Според него Фед заблуждава хората, за да им попречи бързо да изтеглят парите си от банките.
Кийосаки подчерта, че да се разчита на Фед за спасяване на икономиката би било проблематично, заявявайки:
Ако разчитате на Фед да спаси задниците ни, мисля, че сме в беда.
Той изтъкна, че истинският проблем се крие в нарастващия държавен дълг, който не може да бъде покрит адекватно. Кийосаки изрази загриженост относно решението на Фед за непрекъснато печатане на пари, тъй като те са премахнали всякакви ограничения върху тази практика.
Освен това Кийосаки изтъкна липсата на финансово образование сред много хора с висше образование в САЩ. Той призова хората да започнат да се учат как да се предпазват в очакване на предстоящ пазарен срив.
Авторът характеризира икономиката на САЩ като „комунистическа“ и прогнозира значителен спад, който ще надхвърли мащабите на Голямата рецесия от 2007 г. – 2009 г.
За да се предпазим от тези обстоятелства, той препоръча да инвестираме в активи като злато, сребро и Биткойн (BTC).
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.