Мултинационалният гигант за корпоративен софтуер SAP стартира платформа за облаци, посветена на подпомагането на корпорациите да разработят базирани на блокчейн приложения.
Обявено по време на SAP събитие в сряда, cloud-базираното решение, има за цел да предостави на предприятията рамката за изграждане на бизнес приложения връху блокчейн системи като Hyperledger Fabric, платформа за блокчейн, стартирана от Linux Foundation, в която SAP също е основен сътрудник.
Компанията заяви в съобщението, че работата е официално въведена, след като е работила със 65 компании в своята Blockchain Co-Innovation Initiative, която проучи блокчейн в различни отрасли като веригата за доставки, производството, транспорта, храните и фармацевтичните продукти.
По-рано миналия месец бе съобщено, че компанията работи с американския производител на колбаси Johnsonville, както и с Naturipe Farms и Maple Leaf, за да пилотира проект, който проследява произхода на хранителните продукти по веригата на доставки като част от своята „Farm to Consumer“ инициатива.
В допълнение към програмата си за съвместни иновации, SAP също така обяви, че създава блокчейн консорциум, чиито членове имат право да използват технологии, разработени от групата. Забележителни фирми в консорциума в момента включват HP Enterprise, Intel и UPS.
Работата поставя SAP като най-новия технологичен гигант, който разработи платформа за разработка на блокчейн приложения, следвайки подобни разработки на Microsoft, IBM и китайския Baidu и Tencent.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.