Това обаче не трябва да е изненадващо, поради факта, че човекът отдавна е проявил неодобрение към блокчейн и крипто като цяло. По време на презентацията, която Уелс даде по време на Берлинската конференция за блокчейн по-рано тази година, той направи смелото твърдение, че „Крипто света е абсолютно, определено в балон“.
Той дори отразява това чувство във въпросното интервю, когато отговори, че криптовалутите са „очевидно балонче с много мания и хайп около него“.
Макар че може би е най-добре известен като спорния основател (или съосновател) на Уикипедия, Уелс застава зад империята на постиженията, които най-добре могат да бъдат обобщени под названието „Уики“, което е украсило почти всичките му утвърдени уеб собствености.
Най-новата от тях и тази, която изглежда, че е основната му грижа в момента, е тази, която започна през 2017 г. Тя се нарича WikiTribune и явно носи фамилното име – ако не и всички асоциирани принципи.
WikiTribune е компания с цел, да насърчава и работи за „журналистически доказателства“ като средство за борба с „фалшивите новини“.
В рязък контраст с първоначалното си монетиране от американския президент Доналд Тръмп, WikiTribune изглежда добре оборудван, за да постигне целите си с екип от медийни ветерани и твърди лидери – като Чарлз Андерсън и Фиона Млеод.
Една хипотеза, потвърдена от разпространението на истории като „английски, езикът с пристрастие към пола: кой да обвиняваш, речници или хора?“ На техния уебсайт.
Те със сигурност доминират популярните търсачки: всички резултати за заявката „WikiTribune“ се доминират от похвала, публикувана от глобални и национални корпорации.
Изображение от Ink Drop/Shutterstock.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.