Производителя на електроника, гигантът Samsung, обмисля блокчейн платформа, която да управлява и следи доставките на огромната си глобална мрежа за доставки.
В значителна подкрепа за технологията на блокчейн, Samsung Electronics – най-големият производител на чипове и смартфони в света, обмисля широкото въвеждане на платформа за блокчейн портфейл, за проследяване на глобалните си доставки.
По-специално, Song също потвърди, че SDS работи върху разработването на платформа за Samsung Electronics, поставяйки я сред най-ранните световни производители,които да проучат сериозно приложимостта на блокчейна в такъв мащаб.
SDS има доказан опит в прилагането на блокчейн технология за логистичната и корабоплавателната индустрия, като успешно завърши 7-месечен „пилотен“ проект за регистриране и проследяване на корабната логистика на вноса и износа в масовата корабоплавателна индустрия в Корея през декември 2017 г.
Това ще окаже огромно влияние върху веригите за доставки на производствените индустрии. Блокчейн е основна платформа за стимулиране на цифровата ни трансформация.
Докладът предполага, че SDS „очаква да обработва 488 000 тона въздушни товари и 1 милион 20-футови еквивалентни (TEU) корабни товари“ през 2018 година. Доставките включват всичко от водещи Samsung устройства като Galaxy S9 и предстоящия Note 9, както и OLED дисплеи, използвани от iPhoneX на Apple, за домашна електроника и др.
Докато сведенията за навлизането на Samsung Electronics в използването на децентрализираната технология продължават да са минимални, Samsung SDS разработи и внедри Nexledger, собствената си платформа за предприятия и фирми преди повече от година.
През май 2017 г. SDS стартира пилотен блокчейн за корабоплавателната индустрия в Корея, за проследяване на вноса и износа на товари в реално време, като се води консорциум, включващ Корейското министерство на океаните и рибарството, Корейската митническа служба, технологичния гигант IBM и главен оператор на товари Hyundai Merchant Marine и други.
Samsung SDS, който също е член на Enterprise Ethereum Alliance (EEA), успешно приключи първия си пробен период на пратка, на която се проследи целия технически процес, включително резервация и доставка, от Корея до Китай. Както бе споменато по-горе, SDS завърши своя пилот в края на 2017 г., като в крайна сметка има за цел да обработва „целия износ и внос“ в Корея, използвайки блокчейн.
През ноември 2017 г. столичното правителство на Сеул, столицата на Южна Корея, избра Samsung SDS да разработи пътна карта и да разгърне блокчейн технология в цялата администрация на града като средство за подобряване на прозрачността и подобряване на удобството на гражданите. Правителството на Сеул вече обяви намерението си да прилага технологията в цялата „общинска администрация“ до 2022 г.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.
Основната инфлация в Япония се повиши до 3.5% през април, най-високото ниво от началото на 2023 г., подхранена от растящите цени на вътрешния пазар и продължаващите търговски напрежения със САЩ.
Въпреки неотдавнашното възстановяване на фондовия пазар, институционалните инвеститори проявяват все по-голяма предпазливост към американските акции, което сигнализира за коренна промяна в глобалната инвестиционна стратегия.
FIFA разширява амбициите си в Web3, като пуска специално създадена блокчейн платформа на Avalanche, предназначена да бъде домакин на разрастващата се екосистема от дигитални колекционерски предмети.