Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA) ще задължава членуващите борси да поставят ограничения върху търговската дейност на някои клиенти, бе съобщено на 28-ми юли.
Саморегулиращият се орган, според съобщенията, е въвел политика, която изисква от членуващите крипто борси да поставят максимални ограничения върху обемите, търгувани от клиентите на борсите.
Предполага се, че този ход има за цел да попречи на инвеститорите с „малки активи“ да понасят тежки загуби и да се изправят пред проблеми с основните дневни разходи. Докладът не определя конкретно „малки активи“, нито посочва точните ограничения, които да бъдат поставени.
Според доклада членуващите крипто обмени ще могат да избират от два варианта за начина, по който те ще установяват граници за търговия.
Първият вариант предлага универсален таван, който предполага установяването на един фиксиран максимален лимит за всички търговци на „малки активи“. Вторият вариант предлага по-индивидуален подход, като се определят различни граници за различните клиенти, в зависимост от различни фактори, като инвестиционния им опит, доходите, стойността на техните активи и възрастта.
Също така, JVCEA съобщи, че предлага ограничения на търговската дейност за малолетни и непълнолетни лица, което изисква потвърждаване от страна на пълнолетни като мярка срещу изпирането на пари.
По-рано тази седмица JVCEA обяви намеренията си да сложи ограничения върху търговията с марджин на своите борси. Предполага се, че е със същото намерение да предотврати значителни загуби на клиенти, причинени от силно волативни крипто пазари.
JVCEA е създадена в началото на март, като 16 крипто обмена обединяват усилията си за разработване и координиране на правилата и политиките за гарантиране на стандартите за сигурност за търговия с криптовалути. Формулирането на групата дойде след януарския хак на базираната в Япония крипто борса Coincheck, чиито загуби възлизат на над 534 млн. долара.
Според съобщенията асоциацията планира да регулира пазара в сътрудничество с местната агенция за финансови услуги (FSA), която бе преструктурирана наскоро, за да подобри работата си по отношение на областите, свързани с финтех, включително криптовалутите.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).