Стартирането на портфейла SafeMoon (SAFEMOON) срещна неочаквани технически проблеми, малко след пускането му.
Според туит от официалния профил на SafeMoon в Twitter проблемите са засегнали и трите продукта на портфейла. А именно, функцията за закупуване и обмен на уебсайта, Android портфейла и неговият аналог на iOS.
„Ние работим денонощно, за да разрешим проблемите и да гарантираме, че ви предоставяме качественото изживяване, което заслужавате„, увериха потребителите в туита.
„За да можем да се справим с търсенето, ще пуснем всеки продукт в шахматен подход (един по един) – като започнем с функцията за покупка и обмен на уебсайта – още днес„, написаха от компанията на 29-ти.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Solana в топ 10 криптовалути – нов конкурент на Етериум?
Към момента на публикуване това е последната актуализация на SafeMoon; няма потвърждение, че проблемите продължават или са се погрижили за тях.
Протоколът за децентрализирано финансиране (DeFi) пусна своя дългоочакван портфейл на 28-ми август. Но по-малко от 30 минути след това изпълнителният директор на Safemoon Джон Карони публикува туит, който разкрива, че са се сблъскали с „технически затруднения„.
Портфейлът е обект на вълнение, особено сред общността на SafeMoon, от известно време. По-рано този месец Джон Карони публикува видео, показващо „безопасността, качеството и достъпността“ на продукта.
В допълнение, хаштагът #SAFEMOONWALLET е популярен в Twitter дни преди предстоящото пускане. Той също така се появи на билборд в лондонския Piccadilly Circus.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Solana в топ 10 криптовалути – нов конкурент на Етериум?
След като бяха установени техническите проблеми, DeFi протоколът срещна своя дял от критики и FUD. Някои потребители на Twitter дори обвиниха SafeMoon в измама на своите потребители.
Преди пускането на портфейла SafeMoon, цената на неговия едноименен токен бе в постоянен подем. Започвайки седмицата на $0.00000184, той достигна до $0.00000365 на 28-ми август. От тази стойност токенът продължава да пада. Към момента на публикуване SAFEMOON се търгува на $0.000002459.
Докато крипто пазарът преживява нова вълна от нестабилност, известна фигура от проекта Shiba Inu призовава притежателите да не губят от поглед по-голямата картина.
С наближаването на лятото в САЩ, крипто пазарът не отразява сезония оптимизъм, на който се надяваха много инвеститори.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ официално започна разглеждане на предложението на Canary Capital за Tron ETF, което се откроява на фона на многократните забавяния в процеса на одобрение на крипто ETF-ите.
В ход, който привлече вниманието на крипто пазара, Артър Хейс, бивш главен изпълнителен директор на BitMEX и дългогодишен пазарен коментатор, подкрепи HYPE, родния актив на децентрализираната борса за деривати Hyperliquid.