Най-малката единица на аржентинската национална валута вече струва само едно сатоши.
Аржентинското центаво, което е в циркулация от 1854 г., се присъедини към виетнамския донг и ливанската лира – други валути, които имат стойност равна на едно сатоши.
Спадът на валутата бе отбелязан от аржентинския Reddit потребител u/OneMorejuan, който използва срива на валутата като аргумент за инвестирането в Биткойн. Друг потребител посочи, че скрапът, нужен за производството на валутата, има по-висока стойност от самата монета.
Аржентина е само една от няколкото държави в Южна Америка, чиято валута е обект на хиперинфлация, като държавата не изплати дълговете си рекордните девет пъти. Държавата навлезе в третата си година рецесия още преди началото на пандемията на COVID-19.
Според доклад от Bloomberg, инфлацията на Аржентина надскача всякакви очаквания, като към момента седи на 50%.
Аржентинците са отговорили на девалвацията на валутата като масово се обръщат към Биткойн и други крипто активи. Данни от Coindance показват значителен шпайк в седмичния обем на LocalBitcoins при аржентинските клиенти, достигайки $ 70 милиона този май.
Strategy, компанията, фокусирана върху Биткойн, по-рано известна като MicroStrategy, временно е спряла редовните си покупки.
Испанският банков гигант BBVA разшири своите дигитални услуги, като въведе в приложението си търговия и попечителство на Биткойн и Етериум за индивидуални клиенти.
Според нов графичен анализ на Alphractal, броят на активните криптовалути е намалял значително, въпреки че цената на Биткойн продължава да се покачва.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.