Нюйоркски съдия издаде временна мярка за неотклонение, за да блокира предполагаемия опит на съоснователя на Roc-A-Fella Records Inc (RAF) Деймън Даш да продаде токенизирана версия на първия албум на Jay-Z „Reasonable Doubt“ заедно с авторските му права.
Рапърът Jay-Z е съосновател на RAF заедно с Деймън Даш и Карим Бърк през 1996 г. Лейбълът разделя собствеността между тримата, като компанията притежава пълните авторски права върху въпросния албум.
RAF заяви, че Даш се опитва да продаде на търг токенизирана версия на албума и авторските си права на SuperFarm (NFT пазар, създаден съвместно от крипто ютубъра ElioTrades) на 23-ти юни.
Съдията от окръг Ню Йорк – Джон П. Кронан – се съгласи да прекрати продажбата и да възпре Даш да продаде авторските права върху албума поне след изслушване на 1-ви юли.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Джон Макафи бе намерен мъртъв в килията си в затвора
В крайна сметка: Даш не може да продаде това, което не притежава. Опитвайки се да направи такава продажба, Даш преобразува корпоративен актив и нарушава фидуциарните си задължения.
Говорейки с Rolling Stone на 22-ри юни, Даш отхвърли жалбата, твърдейки, че никога не е издавал албума като NFT, а само се опитва да продаде дела си в компанията.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.
Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.
Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън остава скептично настроен към стабилните монети, но твърди, че игнорирането им не е опция за най-мощната банка в света.