Начало » Руският държавен пенсионен фонд ще използва блокчейн за трудови договори

Руският държавен пенсионен фонд ще използва блокчейн за трудови договори

29.08.2018 22:54 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Руският държавен пенсионен фонд ще използва блокчейн за трудови договори

Руският държавен пенсионен фонд (PFR), най-голямата социална служба в страната, наскоро предложи да се внедрят блокчейн технологии в трудовите отношения, съобщи в сряда 29-и август местната новинарска агенция Известия.

Фондът планира да въведе интелигентни договори, които да се използват като трудови договори между работодатели и служители.

Такива споразумения биха могли да бъдат сключени във всяка една от многобройните държавни звена, предоставящи обществени услуги.

Длъжностни лица казаха пред репортери, че се надяват, че блокчейн технологията ще бъде използвана, защото ще помогне да се избегнат ненужни документи и да се намалят разходите за съхранение и поддържане на огромно количество данни. Длъжностните лица също така смятат, че новата система ще защитава гражданите от „небрежните работодатели, които нарушават действащото законодателство при сключването на договори“, подчерта пресцентърът на фонда.

Статистиката на инспектората по труда, цитирана от Известия, показва, че повече от 465,000 руски граждани са твърдели, че трудовите им права са нарушени през 2017 г. В тази връзка длъжностните лица налагат глоби за над 20 милиарда рубли (приблизително 293 милиона долара).

В момента Русия предприема стъпки, за да реорганизира своята трудова индустрия. Както отбеляза днес местната информационна агенция ТАСС, руският министър-председател Дмитрий Медведев наскоро предложи да се съхраняват онлайн всички регистрирани данни за заетостта от 2020 г. Всички необходими данни ще бъдат споделени и с докладите на PFR и Tass.

Решението на PFR да се обърне към блокчейн е на фона на радикалната пенсионна реформа, въведена от руското правителство в средата на 2018 г. Длъжностните лица първоначално предложиха да се повиши минималната пенсионна възраст за жените до 63 години (от сегашните 55 години) до 2034 г., а за мъжете до 65 години (от сегашните 60 години) до 2028 г.

В по-широкия контекст на натиска от американските и европейските икономически санкции срещу Русия, пенсионните реформи предизвикаха огромни реакции в страната. След като големите градове в Русия протестираха срещу предложените реформи през юли, руският президент Владимир Путин съобщи в реч днес, че правителството планира да промени реформата.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Пакистан ще създаде национален орган за надзор на криптовалутите

Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.

23.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Хонконг лицензира стабилните монети, полагайки основите за предстоящата Web3 вълна

Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.

22.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов закон в Русия ще позволи на властите да конфискуват криптовалути

С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.

21.05.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Сенатът на САЩ одобри законопроекта за стабилните монети – какво следва?

След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.

21.05.2025 16:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.