Днес Русия прие законопроект, свързан с криптовалути като Биткойн (BTC).
Държавна дума – законодателният орган на Русия – прие законопроект, озаглавен „За дигиталните финансови активи“ на последното си трето четене, съобщава местната информационна агенция Regnum на 22 юли.
След като започнаха законопроекта още през 2018 г., руските власти най-накрая се съгласиха да предоставят правен статут на криптовалутите, подготвяйки се да приемат първата голяма част от законодателството за индустрията.
След последното решение на Дума, законопроектът „За дигиталните финансови активи“ или DFA се очаква да бъде официално приет в Русия на 1 януари 2021 г.
Законопроектът предоставя законово определение на дигиталните активи и легитимира търговията с криптовалути в Русия. Това нововъведение, обаче, забранява използването на крипто активи като Биткойн като метод на плащане, което не е особено добра новина за крипто ентусиастите в страната.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.