Днес Русия прие законопроект, свързан с криптовалути като Биткойн (BTC).
Държавна дума – законодателният орган на Русия – прие законопроект, озаглавен „За дигиталните финансови активи“ на последното си трето четене, съобщава местната информационна агенция Regnum на 22 юли.
След като започнаха законопроекта още през 2018 г., руските власти най-накрая се съгласиха да предоставят правен статут на криптовалутите, подготвяйки се да приемат първата голяма част от законодателството за индустрията.
След последното решение на Дума, законопроектът „За дигиталните финансови активи“ или DFA се очаква да бъде официално приет в Русия на 1 януари 2021 г.
Законопроектът предоставя законово определение на дигиталните активи и легитимира търговията с криптовалути в Русия. Това нововъведение, обаче, забранява използването на крипто активи като Биткойн като метод на плащане, което не е особено добра новина за крипто ентусиастите в страната.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.