Неотдавнашните събития в Русия породиха опасения в крипто сектора. Страната наскоро разреши употребата на BTC и други криптовалути за международни транзакции.
Въпреки това, противоположно съобщение от заместник-министъра на енергетиката Евгений Грабачък свидетелства за ограничаване на добива на криптовалути поради значителното потребление на електроенергия.
В изказване на „RBK Tech Forum“ в Москва Грабачак подчерта недостига на електричество в различни региони, свързан с високите енергийни нужди на крипто миньорите. Той отбеляза, че тези потребности са довели до прекъсвания на електрозахранването в определени райони, особено в Далечния изток и Южен Сибир. Грабчак спомена, че правителството планира да наложи забрана на добивните дейности в определени региони, за да се справи с тези предизвикателства.
Този ход следва закона, одобрен от президента Владимир Путин на 8 август, който легализира крипто добива в цяла Русия.
Съгласно това законодателство на физически лица и компании, упълномощени от правителството, се разрешава да добиват криптовалути, при условие че спазват определени прагове на потребление на енергия. Напрежението между насърчаването на крипто иновациите и управлението на енергийните ресурси изглежда е критичен въпрос за руските власти, докато те се ориентират в сложността на пейзажа на дигиталните валути.
Strive Asset Management, съоснована от предприемача Вивек Рамасуами, възприема стратегически подход към разрастването на своите Биткойн активи – чрез придобиване на проблемни крипто активи, вместо да ги купува директно от пазара.
Биткойн отбеляза нов рекорд от $111,861, но данните сочат, че това рали все още набира скорост, а не се забавя.
Майк Новограц, шефът на Galaxy Digital, смята, че сегашното състояние на американската икономика и променящите се нагласи във Вашингтон създават идеални условия за Биткойн и крипто пазара като цяло.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.