Неотдавнашните събития в Русия породиха опасения в крипто сектора. Страната наскоро разреши употребата на BTC и други криптовалути за международни транзакции.
Въпреки това, противоположно съобщение от заместник-министъра на енергетиката Евгений Грабачък свидетелства за ограничаване на добива на криптовалути поради значителното потребление на електроенергия.
В изказване на „RBK Tech Forum“ в Москва Грабачак подчерта недостига на електричество в различни региони, свързан с високите енергийни нужди на крипто миньорите. Той отбеляза, че тези потребности са довели до прекъсвания на електрозахранването в определени райони, особено в Далечния изток и Южен Сибир. Грабчак спомена, че правителството планира да наложи забрана на добивните дейности в определени региони, за да се справи с тези предизвикателства.
Този ход следва закона, одобрен от президента Владимир Путин на 8 август, който легализира крипто добива в цяла Русия.
Съгласно това законодателство на физически лица и компании, упълномощени от правителството, се разрешава да добиват криптовалути, при условие че спазват определени прагове на потребление на енергия. Напрежението между насърчаването на крипто иновациите и управлението на енергийните ресурси изглежда е критичен въпрос за руските власти, докато те се ориентират в сложността на пейзажа на дигиталните валути.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Докато алткойните се радват на силни резултати на пазарите, Биткойн продължава да доминира в крипто социалните медии, според доклад от 3 юли на компанията за ончейн анализи Santiment.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.
Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.