В стремежа си да популяризира блокчейн технологията, руската законодателна група на правителството преразглежда някои законопроекти, насочени към осигуряване на по-гъвкава регулация за крипто индустрията в страната. Ревизираният законопроект ще увеличи размера на парите, които един обикновен гражданин на страната може да инвестира във всеки ICO.
Според неотдавнашен доклад, руснаците вече имат право да инвестират до $ 9 000 във всеки ICO проект по техен избор. В резултат на това, всяка инвестиция над тази сума не е конституционна.
През май 2018 година, Държавна Дума прие три законопроекта, насочени към регулирането на крипто индустрията в страната. Законопроектът „Привличане на инвестиции чрез инвестиционни платформи“ е един от трите законопроекта, които бяха приети тогава.
Въпреки това, нито един от тези законопроекти не съдържа конкретен лимит за размера на средствата, които всеки гражданин може да инвестира във всеки проект. Според неотдавнашен доклад в първоначалния законопроект само се казва, че „тези ограничения трябва да бъдат определени в подзаконовите актове, издадени от Централната банка на Руската федерация (CBR)“.
Новият проектозакон обаче гарантира, че ще определи лимит за размера на парите, които могат да бъдат инвестирани ежегодно от всеки инвеститор. В него се казва, че „на частни лица ще бъде разрешено да инвестират чрез платформи на купувачите до 600 000 руски рубли (по-малко от $9 000) годишно и максимум 100 000 рубли (~ $ 1500) на проект“.
Важно е да се отбележи, че тази граница е въведена за индивидуални инвеститори, а не за професионалисти. За финансовите институции и сертифицирания инвеститор, които искат да инвестират над тази граница, инвестицията им ще бъде обект на задължителна проверка от Rosfinmonitoring. Функцията на топ финансовия надзорник в страната, в този случай е да предотврати прането на пари и друга незаконна употреба на криптовалути.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.