Търговецът и ръководителят на инвестиционен фонд за Биткойн - Мариус Ландман публикува в Twitter, че Китай и съседна Русия (както по отношение на територията, така и пo авторитарния политически режим) напоследък яростно блокират всяко съдържание, свързано с Биткойн.
Той вярва, че правителствата на тези държави биха искали техните граждани да стоят далеч от BTC и да „държат хората бедни“.
Мариус Ландман се обърна към Twitter, за да сподели, че достъпът до уебсайта на неговия крипто инвестиционен фонд е блокиран в Китай и Русия.
Според неговата публикация всеки път, когато компанията създаде BTC членство в Китай, достъпът до сайта се блокира. Същото се случва и с платените групи на Биткойн.
Ландман е сигурен, че компанията му не нарушава никакви правила, но просто Китай иска хората им да останат бедни. Вместо това, правителството ги оставя да купуват сребро и злато.
Същата история е с достъпа до сайта на компанията в Русия, допълва инвеститорът. Местните власти продължават да блокират Биткойн членствата на уебсайта, въпреки че компанията получи частни сървъри в страната.
Що се отнася до Русия, наскоро се появиха данни, според които местният парламент разглежда 7-годишен затвор като наказателна мярка за незаконно използване на Биткойн и други дигитални активи.
Китай забрани криптовалутите от септември 2017 г. насам. Започна от забрана на ICO (първични предлагания на монети) и след това премина към криптовалутите.
Миналата година, когато Facebook обяви предстоящо стартиране на стабилната монета Libra, китайските власти споделиха данни, че ще ускорят работата си върху поддържаната от централната банка дигитална валута.
Оттогава Китай се противопоставя на Биткойн много повече, като всички криптовалутни събития са отменени и забранени, както и крипто дискусии и търговски групи на WeChat.
Гигантът Alipay също обяви, че ще блокира всички плащания, свързани с Биткойн.
Първоначално пускането на DCEP (електронно плащане чрез дигитална валута) се очакваше през ноември 2019 г. Въпреки това, китайските власти заявиха, че валутата се тества само и все още не е определено точното време на нейното пускане.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.