Затягането на регулациите за добив на криптовалути в Русия доведе до рязко увеличаване на броя на заявленията за лицензиране, като от 1 ноември 2024 г. насам данъчните власти са получили 150 заявления.
Даниил Егоров, ръководител на Федералната данъчна служба, заяви, че процесът е едва в началото си и се очакват още заявления. Миньорите, които използват под 6,000 kWh енергия месечно, са освободени от регистрация, но останалите трябва да разкрият майнинг активи и информация за портфейла си.
Макар някои да спекулират, че Русия може би следва примера на Китай в ограничаването на крипто, експертите смятат, че целта на правителството е да обложи с данък разрастващия се сектор. Други държави, като Индия и Дания, също въведоха високи данъци върху криптовалутите.
Стремежът на Русия да регулира добива идва на фона на загрижеността за потреблението на енергия и може да е сигнал за по-широка промяна към приемане на крипто, подобно на легализирането на Биткойн в Ел Салвадор.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.