Робърт Кийосаки, автор на "Богат татко, беден татко“, алармира за това, което описва като началото на финансов хаос в САЩ – сценарий, който според него ще доведе до финансова разруха за милиони хора.
Позовавайки се на скорошен търг на американски облигации, на който според информацията е имало слаб интерес, Кийосаки твърди, че Федералният резерв е бил принуден да купи облигации на стойност $50 милиарда с новоотпечатани долари, което според него е знак за настъпването на хиперинфлация. „Системата се разпада“, каза той, наричайки събитието ясен знак, че икономиката навлиза в криза.
В отговор на това Кийосаки отново се застъпва за твърдите активи. Той прогнозира, че златото може да скочи до $25,000, среброто до $70, а Биткойн до между $500,000 и $1 милион. Той твърди, че доларът бързо губи стойност и че най-добрата защита е да се притежават редки, независими от инфлацията активи.
С оставаща само малка част от ВТС за добив, Кийосаки подчерта, че времето за обикновените инвеститори да трупат от водещия дигитален актив на сегашните цени изтича. Дори притежаването на малка част, твърди той, може да промени живота. С влошаването на макроикономическата среда, той вярва, че Биткойн се насочва към това, което анализаторът Раул Пал нарича „Банановата зона“ – период на параболично движение на цените, движено от ограничения в предлагането и нарастващо търсене.
За Кийосаки посланието е просто: Игнорирайте волатилността, задръжте ВТС и се подгответе за бурно финансово бъдеще.
Биткойн ETF-ът на BlackRock, IBIT, затвърди доминиращата си позиция на американския спот пазар на криптовалутите, привличайки почти всички постъпления по време на 10-дневен период, в който в сектора вляха над $4.26 милиарда.
След като някога се противопоставяше на дигиталните валути, Пакистан сега предприема драстична промяна в посока към Биткойн приема.
Централната банка на Русия направи значителна крачка, като позволи на акредитирани инвеститори достъп до финансови инструменти, свързани с криптовалути, чрез традиционни финансови институции.
Илон Мъск се оттегли от поста си на ръководител на Департамента за ефективност на правителството (DOGE), като посочи трудността при намаляването на федералните разходи и бюрокрацията.