Крипто отделът на Robinhood очаква да плати минимум $10 милиона на регулаторите в Ню Йорк за предполагаеми нарушения, свързани с киберсигурността и AML нарушения.
Тази санкция може да надхвърли $15 милиона, в зависимост от разследване, което изследва потенциалната небрежност в практиките за киберсигурност.
Компанията ще плати на регулаторите в Ню Йорк за предполагаемото нарушение на правилата, което се отнася само до нейното подразделение за криптовалута.
Както CryptoDnes съобщи, на Robinhood вече е наредено да плати глоба от 70 милиона долара от Регулаторния орган на финансовата индустрия (FINRA). В декларацията се посочва, че нарушителят е обвинен в:
Някои недостатъци в нашите политики и процедури по отношение на оценката на риска, липса на адекватна реакция при инциденти и план за непрекъснатост на бизнеса, както и недостатъци в нашата сигурност за разработване на приложения.
Във време, когато страните по света разглеждат крипто субектите за своите стандарти за съответствие, това развитие не е изненадващо. Съединените щати също са пострадали от кибератака, при която инфраструктурата на Colonial Pipeline е компрометирана. Нападателите очакваха плащане в Биткойн, което доведе до това, политици да поставят киберсигурността като приоритет.
Декларацията е част от процеса на първоначално публично предлагане (IPO), който Robinhood извършва. Фирмата се подготвя за стартиране на IPO от месеци, но няколко инцидента действат като незначителни пречки. Вероятно ще проведе IPO този или следващия месец и няма съмнение, че инвеститорите и анализаторите ще го следят отблизо.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.
През изминалата седмица крипто индустрията отбеляза голям напредък в DeFi, NFT, AI и платформите от втори слой.
Крипто борсата Bullish, подкрепена от инвеститора милиардер Питър Тийл, официално подаде заявление за първично публично предлагане (IPO), с което направи важна стъпка към навлизане на публичните пазари.
След като президентът Тръмп официално подписа закона GENIUS, регулаторният пейзаж за стабилните монети в САЩ навлезе в нова фаза, което предизвика сериозни реакции от страна на водещите играчи в индустрията.