Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.
Според вътрешни източници, компанията изгражда платформа, която ще позволи на европейските инвеститори да търгуват с блокчейн версии на американски акции и ETF-и.
Вместо просто да листва дигитални активи, Robinhood има за цел да преобразува традиционните ценни книжа в токенизирани формати, което ще позволи по-бърза търговия денонощно и ще премахне много от бариерите, които в момента ограничават трансграничните инвестиции. Над 8,000 американски акции, регистрирани на борсата, в крайна сметка могат да станат достъпни за нова вълна от европейски трейдъри.
Макар да не е ясно дали компанията ще използва Етериум, Solana, Arbitrum или друга мрежа като основа, усилията поставят компанията редом до утвърдени финансови играчи като Franklin Templeton и Apollo, които също се впускат в токенизираните активи.
Тази амбиция идва вследствие на покупката на Bitstamp, дългогодишна крипто борса в Европа, от Robinhood – ясен сигнал, че платформата е сериозна в намерението си да разшири инфраструктурата за крипто финансиране.
Ако проектът успее, той може не само да предефинира начина, по който инвеститорите от чужбина получават достъп до американските пазари, но и да даде тласък на тенденцията към токенизация и да предостави нов импулс за приемането на блокчейна в традиционните финанси.
Мелдивите се стреми да се превърне в глобален играч в областта на финансовите технологии.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин призова за основна промяна на дизайна на блокчейна, предупреждавайки, че нарастващата сложност на мрежата застрашава нейния дългосрочен успех.
Google пуска актуализация на Wallet приложението си, фокусирана върху поверителността, като интегрира нулеви доказателства за знание (ZKPs), което позволява на потребителите да верифицират идентификационни атрибути като възраст, без да разкриват лични данни.
Изпращането на криптовалути през няколко блокчейна все още може да изглежда като лабиринт — особено когато не е ясно към коя мрежа принадлежи даден адрес.