Робърт Кийосаки, известен инвеститор и автор на бестселъра „Богат татко, беден татко“, наскоро сподели някои собствени наблюдения относно щатския долар.
Той започна публикацията си като подчерта, че доларът е загубил предишната си стойност и го нарече „фалшив“. Инвеститорът също така припомни, че през 1971 г. президентът Ричард Никсън е прекратил златната подкрепа на долара, което е довело до зависимостта му от американските държавни ценни книжа и облигации.
Авторът се позова на книгата си, за да подчертае ключови твърдения за щатския долар и други активи, които преди това са подкрепяли икономиката.
Припомняйки, че според него богатите хора не спестяват „фалшиви щатски долари“, той добави, че къщата не е актив. Освен това Кийосаки отново заяви, че „тези, които спестяват са губещи“, добавяйки, че спестяването на долари е безполезно, тъй като валутата е била значително обезценена през десетилетията.
Инвеститорът също така изтъкна, че недвижимите имоти могат да загубят стойността си, както се видя по време на финансовата криза от 2008 г., когато се сринаха обезпечените с ипотеки ценни книжа. Освен това той подчерта, че тегленето на ипотечен кредит води до дългосрочен дълг към банката.
Като заключение, Кийосаки сподели, че се застъпва за финансовото образование, тъй като смята, че то е от решаващо значение за ориентирането в сложната финансова сфера и за преодоляването на предизвикателствата, които възникват в тази нестабилна среда.
FAKE $ The US dollar became fake in 1971 when President Nixon took the dollar off the gold standard. Since 1971 the US dollar was propped up via US Treasuries and bonds.
That is why I stated in Rich Dad Poor Dad 1: “The rich don’t world for (fake) money 2: Your house is not an…
— Robert Kiyosaki (@theRealKiyosaki) October 14, 2024
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.