Авторът на бестселъри и известен финансов мотиватор Робърт Кийосаки, известен с книгата си „ Богат татко, беден татко“ , публикува ново изявление.
Според Кийосаки „най-добрият актив днес„, е среброто, което според него е на път да достигне $50 за тройунция. Въпреки че и преди е изтъквал среброто наред със златото и Биткойн, обикновено то е получавало по-малко внимание от другите два актива.
BEST ASSET TODAY: Silver….buy it before it hits $50.00.
— Robert Kiyosaki (@theRealKiyosaki) October 22, 2024
Няколко фактора допринасят за настоящото силно представяне на среброто. От техническа гледна точка образуването на голям модел „чаша и дръжка“ предполага бичи импулс, който често сигнализира за потенциал за значително увеличение на цените. Освен това златото достига рекордно високи стойности, а страхът от пропуснати ползи (FOMO) подтиква инвеститорите да търсят алтернативни активи за печалби.
В по-фундаментален план търсенето на среброто се покачва поради широкия спектър от индустриални приложения, включително използването му в медицинските технологии, инженерството, електрониката, фотографията и отбранителния сектор. Тъй като 95% от световното предлагане на сребро е свързано с промишлени приложения и има ограничени количества за обращение, условията са подходящи за потенциален скок на цените.
За Биткойн и златото това поскъпване на среброто може да доведе до намаляване на вниманието и до по-ниска волатилност, макар че времето ще покаже как ще се отрази на тези активи.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.