Робърт Кийосаки, автор на бестселъра "Богат татко, беден татко", наскоро се включи в платформата X, за да изрази загрижеността си относно бързо нарастващия държавен дълг на Съединените щати.
В едно поразително сравнение Кийосаки посочи, че трилион секунди се равнява приблизително на 31,688 години. Той подчерта, че сега САЩ натрупват толкова дълг на всеки 100 дни.
Посланието му е ясно: непрестанното нарастване на държавния дълг е неустойчиво. Неговата публикация подчерта отдавнашната му вяра в алтернативните активи като злато, сребро и Биткойн като защитни мерки срещу икономическата нестабилност.
От години Кийосаки изразява скептицизма си към традиционните финансови системи, като се застъпва за инвестиции в материални активи и криптовалути. Тъй като САЩ продължават да се сблъскват с нарастващи фискални предизвикателства, неговият призив за действие намира отклик сред загрижените за инфлацията, обезценяването на валутата и финансовата сигурност.
Цифрата на дълга от трилиони долари, на която се позовава Кийосаки, е ярко доказателство за мащаба на проблема. Съветите му да се инвестира в злато, сребро и BTC отразяват нарастващите тенденции сред инвеститорите, които търсят сигурни убежища в условията на икономическа несигурност. Независимо дали някой е съгласен с неговата гледна точка или не, коментарът му допринася за продължаващия дебат за бъдещето на световната финансова система.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
Според нов доклад на The Telegraph Министерството на вътрешните работи на Обединеното кралство се готви да ликвидира огромно количество конфискувани криптовалути – Биткойн на стойност най-малко $7 милиарда.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.