Авторът на книгата „Богат татко, беден татко“ Робърт Кийосаки отправи сериозно предупреждение за банковия сектор в САЩ, като заяви, че сериозният спад вече е започнал.
Посочвайки неотдавнашното затваряне на банка в Оклахома като ключов показател, Кийосаки изрази загриженост, че както облигациите, така и пазарите на търговски недвижими имоти са силно уязвими към подобни спадове, като повтори отдавнашните си опасения относно състоянието на финансовата система.
Banking crash has begun. Oklahoma bank shuts its doors. Watch out bonds and commercial real estate markets next to go.
Take care
— Robert Kiyosaki (@theRealKiyosaki) November 2, 2024
Кийосаки постоянно изразява скептицизъм по отношение на банковата и икономическата система на САЩ, които според него са силно повлияни от това, което той описва като „фалшив“ американски долар – продукт на корумпирана и неустойчива парична система.
Според него намаляването на стойността на долара и зависимостта му от погрешни финансови практики са създали предпоставки за най-тежката икономическа криза след Голямата депресия от 1929 г.
Като средство за предпазване от тези рискове Кийосаки отдавна препоръчва да се инвестира в активи с вътрешна стойност и ограничено предлагане, като злато, сребро и Биткойн.
Той смята Биткойн за „парите на народа“ поради децентрализирания му характер и ограниченото предлагане, което рязко контрастира с традиционната валута. Според него тези активи предлагат най-добрата защита за хората, които искат да запазят богатството си на фона на това, което той описва като продължаваща „огнена буря“ на финансовите пазари.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.