Според подробностите и описанието, посочени на уебсайта, става ясно, че Ripple (XRP) е официален партньор на Световния икономически форум.
Данните са публикувани на уебсайта на международната неправителствена организация. Съобщава се, че Световният икономически форум (WEF) е посочил Ripple като корпорация, която „прави за стойността това, което интернет направи за информацията„.
Според WEF технологичният гигант от Силициевата долина също така е ангажиран с паричния паритет и ефикасността. След участието на главния изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус в панела WEF 2022 в Давос, Швейцария, се очакваше блокчейн фирмата да установи сътрудничество със Световния икономически форум. По време на конференцията Гарлингхаус се изказа по множество въпроси, включително за текущото състояние на законодателството в областта на криптовалутите в САЩ.
Партньорството между Ripple и Световния икономически форум не е изненада. В международната финансова система Ripple си спечели име благодарение на иноваивната си платежна система. Благодарение на това решение много банки и други финансови институции са сключили съюзи с Ripple, за да използват технологията за незабавни трансгранични плащания.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: SEC отново отлага решението за Биткойн ETF на VanEck
Компании, сред които Tranglo, SBI Asia, FINCI, National Bank of Australia (NAB), Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) и много други, разчитат на Ripple за международни плащания. Ripple разчита на Tranglo да му помогне да доминира на пазара на плащания в Югоизточна Европа, докато се стреми да постигне същото в Източна Европа с помощта на връзката си с FINCI.
През 2015 г. Ripple Labs влезе под свтелината на прожекторите, когато разкри, че Световният икономически форум им е присъдил наградата „Технологични пионери“ като признание за работата им по DLT.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $100,000 е само част от една много по-голяма история: Криптовалутите се доближават все повече до мейнстрийма и някои от най-големите имена в технологичния сектор искат да се включат.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.