Съоснователят на Ripple Крис Ларсен заяви пред The San Francisco Chronicle, че финтех компанията ще запази глобалното си седалище в Сан Франциско, преодолявайки тенденцията, породена от напускането на Калифорния от страна на множество компании.
Милиардерът вярва, че Сан Франциско е най-подходящ за издателя на XRP от бизнес гледна точка.
“ „
Ripple продължава да разширява 450-членния си екип в града въпреки правните си проблеми в САЩ
През октомври компанията сигнализира, че е готова да премести глобалния си щаб в Обединеното кралство, Япония или ОАЕ, като се оплаква от липсата на регулаторна яснота по отношение на статута на XRP в САЩ.
Месец по-късно Ripple бе изправен пред съда от Американската комисия по ценни книжа и борси.
Ларсен дари $1,7 милиона на Avenue Greenlight, благотворителна инициатива, която подкрепя силно засегнатите търговци в Сан Франциско.
Бившият главен изпълнителен директор на Ripple също насърчи други технически ръководители да последват примера:
„Малкият бизнес наистина е в трудно положение. Ако те могат просто да се задържат малко по-дълго, ние почти се измъкнахме.“
Вече не толкова привлекателен за технологични инвестиции, сега Сан Франциско трябва да се справи с бюджетен дефицит на стойност $411 милиона, като компании и работници сега бягат от това, което преди беше епицентърът на иновациите.
В неотдавнашната си блог публикация Coinbase, най-голямата борса за криптовалути в САЩ, заявява, че вече няма седалище в Сан Франциско, отговаряйки на етоса на децентрализацията:
Този ход на компанията е по-скоро в съответствие с духа на крипто, изграден върху присъщите предимства на децентрализацията.
Над 150 служители на Coinbase са напуснали Сан Франциско и в момента никой от ръководителите на борсата не пребивава там.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.