След пореден силен ход, технологичната компания успя да си осигури лицензи в щати като Тексас и Ню Йорк.
Ripple, базираното в Сан Франциско блокчейн предприятие, си осигури лицензи за парични преводи (MTL) в Ню Йорк и Тексас, отбелязвайки значителен напредък в експанзията си в САЩ. Тези щати се нареждат сред най-значимите по отношение на БВП, което отразява силното търсене на платежните решения на Ripple. С тези попълнения компанията вече притежава над 60 лиценза в световен мащаб, което допълнително затвърждава позициите ѝ във финтех сектора.
Този ключов етап следва по-ранните постижения на Ripple, включително осигуряването на лиценз в Дубай и регулаторно одобрение в Сингапур – и двата ключови региона за криптовалутите и блокчейн иновации. Във вътрешен план компанията увеличи набирането на служители, особено на длъжности, фокусирани върху регулациите, като например мениджър по политиките на САЩ, базиран във Вашингтон, което е сигнал за преминаване към по-задълбочен ангажимент към американските законодатели след години на фокус върху международните пазари поради правни предизвикателства.
Ангажиментът на компанията за регулаторна яснота е повтаряща се тема, особено докато продължава правната си битка с Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ. Компанията се застъпва за това новата администрация на SEC, която е благосклонна към криптовалутите, да разреши делото, започнато при бившия председател Джей Клейтън през 2020 г.
В допълнение към своите лицензионни етапи, Ripple навлезе на пазара на стабилни монети със своя продукт Ripple USD (RLUSD), като допълнително диверсифицира своите предложения в блокчейн екосистемата. Тези стратегически ходове подчертават решимостта на технологичното дружество да разшири позициите си както в САЩ, така и в световен мащаб, използвайки регулаторните постижения и продуктовите иновации.
Тъй като Биткойн (BTC) и по-широките крипто пазари изпитват волатилност, трейдъри и инвеститори търсят начини да защитят инвестициите си.
Вниманието на инвеститорите е приковано към предстоящите данни за инфлацията в САЩ, които могат да определят политиката на Федералния резерв и да се отразят на финансовите пазари, включително криптовалутите.
В условията на ескалиращо геополитическо напрежение се очертава ясно разделение между Запада, ръководен от САЩ, и глобалния Юг, по-специално блока БРИКС
Джейми Даймън се е утвърдил като доминираща фигура в световните финанси, оформяйки банковата индустрия чрез ръководството си в JPMorgan Chase.