Ripple Labs засилват усилията си в подкрепа на предприемачите и малките предприятия в развиващите се пазари чрез разширеното си партньорство с Mercy Corps и стартирането на програмата „Отключване на възможности“.
Тази инициатива има за цел да насърчи финансовото приобщаване, като предоставя безвъзмездни средства в размер до $100,000 на предприятия, фокусирани върху области като парични преводи, спестявания, микроплащания и токенизиране на реални активи.
Ripple проявява особен интерес към проекти, които използват XRP Ledger и предстоящaта стабилна монета RLUSD, за да стимулират иновациите в областта на финансовите технологии.
Досега Ripple е отделила над $5.5 милиона на Mercy Corps Ventures и е помогнала за финансирането на 54 стартиращи компании в ранен етап на развитие, почти половината от които имат жени съоснователи.
Въпреки че графикът за пускането на RLUSD остава неясен, главният изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус подчерта, че стабилната валута е неразделна част от по-широката стратегия на компанията за разплащания и финансово приобщаване.
Тестването на RLUSD вече е в ход както на блокчейна XRP Ledger, така и на блокчейна на Етериум, а регулаторното одобрение остава ключова пречка преди стабилната монета да бъде пусната официално.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.
През изминалата седмица крипто индустрията отбеляза голям напредък в DeFi, NFT, AI и платформите от втори слой.
Крипто борсата Bullish, подкрепена от инвеститора милиардер Питър Тийл, официално подаде заявление за първично публично предлагане (IPO), с което направи важна стъпка към навлизане на публичните пазари.