Главният технологичен директор на Ripple Дейвид Шварц казва, че стартъпа от Сан Франциско проучва дали трябва да предлага децентрализирани финансови услуги (DeFi) на своите институционални партньори.
По време на неотдавнашно интервю за BlockDown TV, Шварц беше попитан къде вижда мрежата от банки и финансови институции на Ripple след пет години.
Технологичният директор, който е един от оригиналните архитекти на XRP леджъра, казва, че се надява RippleNet да бъде първият избор за институциите, които се стремят да създадат много различни видове на разплащания. Компанията също е добре структурирана да започне да предлага нови услуги, според Шварц.
„Ние също така търсим да предлагаме други услуги чрез RippleNet – неща като заеми или евентуално ако DeFi пространството продължи расте, да предлагаме DeFi услуги на институционални партньори.
Едно от уникалните неща, които Ripple притежава е, че имаме нашия софтуер в транзакционния поток на всички тези финансови институции и банки, така че можем да разработим някакъв нов продукт или услуги или дори нещо, което идва от пространството на DeFi, и можем да го предложим веднага в потока на транзакциите на тези институции.“
Коментарите на Шварц не са първата индикация за интереса на Ripple към DeFi. Миналата година компанията обяви, че е придобила Logos, стартъп за плащания, за да води „текуща инициатива за проучване на децентрализирана финансова система, която ще използва XRP в основата си“.
Ripple също публикува обяви за работа, които намекват за интереса на компанията да изгради платформа за търговия от следващо поколение. Ripple иска да интегрира платформата в On-Demand Liquidity – решение за трансгранични плащания. Дали такава платформа ще включва DeFi, предстои да видим.
TRON Inc., технологична компания, базирана на блокчейн, регистрирана в Невада, официално подаде формуляр S-3 в Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), за да инициира комбинирано „shelf“ предлагане на стойност до $1 милиард.
Финансовият автор Робърт Кийосаки отново алармира за икономическото състояние на Америка.
Очаква се Съединените щати и Китай да удължат търговското си примирие с 90 дни. Удължаването ще отложи въвеждането на нови мита и ще даде възможност за нови преговори в Стокхолм.
Майкъл Сейлър, високопоставен защитник на Биткойн и изпълнителен председател на MicroStrategy, отново нашумя – този път с най-голямото първично публично предлагане (IPO) през 2025 г.