Ripple, компанията зад XRP, третата по големина криптовалута по пазарна капитализация, разкри, че е продала 251,51 милиона долара в XRP през второто тримесечие на 2019 г.
Според доклада, Ripple продава приблизително 169,42 млн. долара в XRP през първото тримесечие на 2019 г. Това означава, че продажбите на XRP са се увеличили с около 48%
Във връзка с тримесечните си продажби на XRP, в доклада се посочва, че Ripple впоследствие значително ще намали бъдещите продажби на токени. Освен това, компанията отбеляза, че ограничава продажбите на токена си през тримесечието поради предполагаемо завишени обеми на търговия.
В такъв случай докладът посочва, че временно е поставил пауза на планираните продажби и е поставил ограничения за институционалните продажби.
Докладът също така обхваща дейността на компанията свързана с XRP ескроу сметката за тримесечието. Ripple обясни своята ескроу система още през 2017 г., заявявайки, че ескроу ще осигури стабилно снабдяване на XRP.
В доклада си за второто тримесечие на 2019 г. Ripple заявява, че са изтеглили един милиард от депозита всеки месец през тримесечието, което са общо три милиарда XRP.
От трите милиарда, 2.1 милиарда са реинвестирани в ескроу сметката. Останалите 0.9 милиарда бяха използвани за финансиране на XRP развитието чрез инкубатор, Xpring и RippleNet партньорства.
Xpring обяви на 3-ти юли, че е похарчила $ 500 милиона за XRP проекти от самото си създаване, преди около една година. В неотдавнашното съобщение Xpring заяви, че ще даде приоритет на създаването на нови случаи на използване на XRP чрез развитие на инфраструктурата и иновативни проекти.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.