Блокчейн компанията Ripple прекрати широко рекламираното си партньорство с MoneyGram, според съобщението.
„Гордеем се с работата, която успяхме да свършим за кратък период от време, както и с въздействието, което успяхме да постигнем при представянето на този първи по рода си продукт на пазара. Заедно обработихме милиарди долари чрез RippleNet и On-Demand Liquidity (ODL).„
Миналия месец MoneyGram спря търговията на платформата на Ripple, след като блокчейн компанията беше съдена от Американската комисия по ценни книжа и борси, но и двете страни очакваха да възобновят сътрудничеството си, тъй като все още е налице многогодишен договор между тях.
Ripple твърди, че все още може да преразгледа партньорството, което сега официално е приключило.
В своя туит главният изпълнителен директор Брад Гарлингхаус размисли какво са успели да постигнат неговата компания и MoneyGram.
„Въпреки че липсата на рамка за крипто регистър излишно размъти водите за американския бизнес и потребителите, не може да се отрече това, което Ripple и MGI са постигнали заедно. Милиарди долари са изпратени и уредени през границите чрез ODL без XRP.“
MoneyGram обяви стратегическата си сделка с Ripple още през юни 2019 г., което тласна акциите им нагоре.
Акциите на базирания в Далас ветеран за парични преводи сега са намалели с 9 процента при пазарна търговия.
По-рано този месец MoneyGram беше изненадан с групов иск, в който се твърди, че компанията прави заблуждаващи изявления относно своето партньорство с Ripple.
„MoneyGram вероятно ще загуби доходоносния поток от такси за развитие на пазара, който е от решаващо значение за финансовите му резултати през целия период на делото. В резултат на това публичните изявления на обвиняемите бяха съществено неверни и / или подвеждащи по всяко време. Когато истинските подробности навлязоха на пазара, искът твърди, че инвеститорите са претърпели щети.“
Таксите за развитие на пазара на Ripple, които бяха платени на MoneyGram като стимул, бяха отговорни за 15 процента от EBITDA на компанията.
Генералният мениджър на RippleNet Ашиш Бирла вярва, че регулаторите ще осигурят яснота за XRP, тъй като продуктът On-Demand Liquidity (ODL), който той управлява, „решава реален проблем„.
„ODL решава реален проблем за потребителите, изоставени от традиционните финансови услуги, като им предоставя евтина, бърза, прозрачна и сигурна опция. Регулаторната яснота ще дойде, когато правителствата разберат стойността на тази технология за финансово включване и незабавен сетълмент.“
Тази яснота обаче може да не дойде скоро, тъй като прекратяването на партньорството с MoneyGram показва, че няма да има бързо споразумение със SEC.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.