Начало » Блокчейн » Институциите може да спестят милиарди ако приемат блокчейн – ето защо

Институциите може да спестят милиарди ако приемат блокчейн – ето защо

01.08.2023 15:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Институциите може да спестят милиарди ако приемат блокчейн – ето защо

Според неотдавнашно проучване, проведено от Ripple, компания за разплащания, финансовите институции имат потенциала да постигнат значителни икономии на разходи, като прехвърлят системите си към базирани на блокчейн релси.

Проучването, проведено в партньорство със Съвета за бързи плащания на САЩ, включваше анкетиране на 300 лидери от платежната индустрия в 45 държави. Резултатите показват, че преобладаващата част от анкетираните 97% предвиждат блокчейн технологията и криптовалутата да играят съществена роля за улесняване на по-бързите плащания през следващите три години.

В доклада се подчертава, че използването на криптоактиви в блокчейн може да доведе до приблизително 80% намаляване на разходите в сравнение с традиционните финансови методи. Освен това зараждащата се технология предлага по-бързи и по-прозрачни транзакции, като предоставя богата информация за процеса.

Въз основа на проучването институциите имат потенциала да спестят около $10 милиарда до 2030 г. само чрез възприемане на блокчейн технологията за своите операции.

Една от ключовите области, в които блокчейн и крипто технологията дават значителни обещания, е трансформирането на трансграничните плащания.

Juniper Research също подкрепя това схващане, оценявайки, че финансовите институции, извършващи трансгранични транзакции, могат да спестят до $10 милиарда до 2030 г. чрез бързи, надеждни и прозрачни разплащания.

Прогнозите са, че глобалните трансгранични платежни потоци ще достигнат $156 трилиона, което ще се дължи на 5% комбиниран годишен темп на растеж.

Освен това проучването разкри, че респондентите, особено в Близкия изток и Африка, са оптимистично настроени относно приемането на крипто базирани платежни системи от търговците.

Над 50% от анкетираните лидери смятат, че повечето търговци ще приемат крипто плащания в рамките на една до три години, като 27% от лидерите в Близкия изток и Африка очакват да достигнат този праг през следващата година.

Този оптимизъм може да се отдаде на нарастващото търсене на по-широк финансов достъп и приобщаване, включително на интереса към други решения за крипто плащания, като мобилни плащания и дигитални валути на централните банки (CBDC).

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Топ 10 крипто проекти по активност на разработките

Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.

01.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

XRP Ledger с нововъведение за разширяване на мултиверижната функционалност

XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.

30.06.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският блокчейн закон и значението му за бъдещето на криптовалутите

Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.

29.06.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Топ 10 DeFi проекти по развитие през този месец

Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.

28.06.2025 20:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.