В петък (11 декември) дигиталната (т.е. изцяло интернет) банка Revolut обяви, че добавя поддръжка за още четири криптовалути за своите клиенти със седалище в Европейското икономическо пространство (EEA).
EEA се състои от държавите-членки на Европейския съюз (ЕС) и три държави от Европейската асоциация за свободна търговия (ЕАСТ) (Исландия, Лихтенщайн и Норвегия; с изключение на Швейцария).
Revolut, основана от Николай Сторонски, и Влад Яценко през юли 2015 г. в Лондон, започнаха живота си като финтех компания, като предложиха предплатена дебитна карта с няколко валути, управлявана чрез мобилно приложение. Оттогава, тя разшири гамата си от услуги, за да включи трансгранични парични преводи по междубанкови валутни курсове, безплатни тегления от банкоматите по света, лични заеми, застраховки за пътуване и търговия с криптовалути.
В края на 2017 г. Revolut стартира услуга, наречена „Revolut Crypto„, предназначена да осигури лесен начин за своите клиенти – дори тези с много малко предишни познания за криптовалути – да купуват, държат или продават Биткойн (BTC), Лайткойн (LTC), и Етериум (ETH) по много прост начин.
Публикацията им в блога по темата обещава:
Няма обмен. Няма частни ключове. Няма студено съхранение. Просто докоснете бутон и незабавно получавате излагане на Биткойн, Лайткойн и Етериум.
Имаше (и все още има) едно сериозно ограничение, което прави тази услуга всъщност неподходяща за „сериозни търговци„, тъй като не позволява „прехвърляне към външни портфейли или за клиенти да прехвърлят съществуващите си криптовалути в приложението„.
Според блог публикацията на Revolut тези четири криптоактиви са: EOS (EOS), OMG Network (OMG), 0x (ZRX) и Tezos (XTZ).
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.