Базираната в Лондон необанка Revolut обяви в четвъртък, че е добавила опцията за потребителите да купуват и продават още 11 криптовалути, като общия брой на дигиталните монети, които тя изброява, е 21.
„2021 е годината на крипто в Revolut“, заяви компанията в имейл, изпратен до клиентите в четвъртък, добавяйки, че 11-те нови криптота са „едни от най-горещите монети в пространството в момента“.
Новият списък включва Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid и The Graph. Монетите, които платформата вече поддържаше, са Биткойн Кеш, Етериум, Лайткойн, Ripple (XRP), Stellar (XLM), EOS, OMG Network (OMG), Tezos (XTZ) и 0x (ZRX).
Към 2019 г. клиентите на Revolut – които сега включват хора в над 35 държави – държат над $120 милиона в криптовалути. Американските клиенти на Revolut, които могат да търгуват с крипто, благодарение на стартиралото миналата година партньорство на необанката Paxos, имат достъп само до Биткойн, Биткойн Кеш, Етериум и Лайткойн.
Добавянето на тези нови токени – смесица от валути, присъщи на модерни блокчейн проекти и монети, свързани с по-неясни проекти, съществували от години – отразява неотдавнашната тенденция на популярните финтех платформи, добавящи крипто функции.
Етериум може да не е най-бързият или най-евтиният блокчейн, но именно затова институционалните инвеститори го приемат с ентусиазъм.
Крипто пазарите са под натиск от месеци и много инвеститори задават един и същ въпрос – къде точно се намираме в цикъла на пазара на алткойните?
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.