Ренуик Хадоу, британски гражданин и предполагаемият Биткойн измамник, е екстрадиран от Мароко в САЩ и се яви в окръжен съд в Манхатън петък, съобщи американското министерство на правосъдието (DoJ) на 13-ти април.
Оплакването на DoJ се отнасящо се към 49 годишния Ренуик Хадоу гласи, че той „незаконно присвои пари на инвеститори“ и „е направил фалшиви и заблуждаващи изявления“ пред инвеститорите в Bitcoin Store, Bar Works и свързани с тях схеми, от ноември 2014 г. до юни 2017 г. Срещу него са повдигнати две обвинения в измама – съответно за Bitcoin Store и Bar Works – като всяка от тях носи максимална присъда от 20 години затвор.
Ренуик Хадоу бе вкаран в полицейския арест в Танжир миналия юли, след като Интерпол издаде заповед за неговия арест. Заявката е следвала заявленията на SEC за окончателни съдебни решения по подразбиране срещу три от схемите на Хадоу, които му налагат да плати санкции над 83 млн. долара за измами с ценни книжа.
Bitcoin Store се предполага, че е крипто обмен, въпреки че предполагаемите средства на инвеститорите в SEC бяха отклонени и размяната никога не стана „печеливша“. SEC твърди, че Ренуик Хадоу е измамил инвеститорите с общо над 37 млн. долара. И в двете схеми се казва, че Ренуик Хадоу скрива участието си под фалшиви личности.
По-рано този месец Комисията по ценни книжа повдигна обвинения срещу ICO, рекламирано от знаменитост, като незаконно е събрала 32 млн. долара в нерегистрирани инвестиции. В средата на март кореспондентът на отдела за принудително изпълнение потвърди, че агенцията понастоящем провежда „десетки“ разследвания, свързани с криптовалута, в САЩ
Бивш служител на Националната агенция за борба с престъпността (NCA) е осъден на пет години и шест месеца затвор, след като е откраднал 50 BTC – сега на стойност над £4.4 милиона – от криминално разследване, което е подпомагал.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…