От броя на хакнатите крипто борси, до количеството на откраднатите активи, до най-големия хак на борса на всички времена, крипто постави много рекорди. Жалко, че не са такива, с които крипто новаторите ще се хвалят през следващата година.
Въпреки че криптовалутата продължава да придобива масова популярност, това показва, че е ясно колко опасно е да държите вашите активи на борсата.
Това бяха изключително волатилни 12 месеца за пазарите на криптовалути и тъй като стойността се повиши по-рано през годината, също се увеличи и броят на новите инвеститори. С тези нови инвеститори се наблюдаваше повишен интерес от страна на хакерите и тъй като пазарите се разрастваха толкова бързо, борсите нямаха време и ресурси за изграждане на устойчиви решения за сигурност.
С рекорден брой хакове през 2018 г., необходимостта от сигурност е по-ясна от всякога – като гледаме към 2019 г., можем да очакваме повече пазарни решения за сигурност. В допълнение към инвестирането на повече пари в сигурността, през 2019 г. индивидуалните инвеститори ще станат по-наясно с необходимостта от защита на своите критични цифрови активи. С повишената дигитализация, индивидуалните данни и сигурността ще се увеличават само по значение.
Борсите са склонни към хакове, защото те централизират риска и трябва да пазят част от частните си ключове онлайн, за да позволят тегления в реално време. Освен това, данните на крипто инвеститорите на борсите също са сериозни заплахи за сигурността.
Ако имейла ви бъде компрометиран, обикновено може да се сбогувате с вашите онлайн портфейли. Най-добрия начин да подсигурите средствата си са хардуерните портфейли.
Хардуерните портфейли ви дават възможност да притежавате и контролирате вашите крипто активи. Но с голямата сила идват големи отговорности: да си собствена банка със сигурност не е тривиалнoст и изисква дисциплина. Използването на хардуерен портфейл не ви прави непобедими срещу социалното инженерство, физическите заплахи или човешката грешка.
Крипто хакерите стават все по-усъвършенствани, но като следвате тези правила и съхранявате криптовалутата на хардуерния си портфейл, ще гарантирате, че активите ви ще бъдат защитени.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.