От броя на хакнатите крипто борси, до количеството на откраднатите активи, до най-големия хак на борса на всички времена, крипто постави много рекорди. Жалко, че не са такива, с които крипто новаторите ще се хвалят през следващата година.
Въпреки че криптовалутата продължава да придобива масова популярност, това показва, че е ясно колко опасно е да държите вашите активи на борсата.
Това бяха изключително волатилни 12 месеца за пазарите на криптовалути и тъй като стойността се повиши по-рано през годината, също се увеличи и броят на новите инвеститори. С тези нови инвеститори се наблюдаваше повишен интерес от страна на хакерите и тъй като пазарите се разрастваха толкова бързо, борсите нямаха време и ресурси за изграждане на устойчиви решения за сигурност.
С рекорден брой хакове през 2018 г., необходимостта от сигурност е по-ясна от всякога – като гледаме към 2019 г., можем да очакваме повече пазарни решения за сигурност. В допълнение към инвестирането на повече пари в сигурността, през 2019 г. индивидуалните инвеститори ще станат по-наясно с необходимостта от защита на своите критични цифрови активи. С повишената дигитализация, индивидуалните данни и сигурността ще се увеличават само по значение.
Борсите са склонни към хакове, защото те централизират риска и трябва да пазят част от частните си ключове онлайн, за да позволят тегления в реално време. Освен това, данните на крипто инвеститорите на борсите също са сериозни заплахи за сигурността.
Ако имейла ви бъде компрометиран, обикновено може да се сбогувате с вашите онлайн портфейли. Най-добрия начин да подсигурите средствата си са хардуерните портфейли.
Хардуерните портфейли ви дават възможност да притежавате и контролирате вашите крипто активи. Но с голямата сила идват големи отговорности: да си собствена банка със сигурност не е тривиалнoст и изисква дисциплина. Използването на хардуерен портфейл не ви прави непобедими срещу социалното инженерство, физическите заплахи или човешката грешка.
Крипто хакерите стават все по-усъвършенствани, но като следвате тези правила и съхранявате криптовалутата на хардуерния си портфейл, ще гарантирате, че активите ви ще бъдат защитени.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.