Вносът на суров петрол в Азия достигна 12-месечен връх през май, главно благодарение на Индия, втория по големина вносител в региона.
Според LSEG Oil Research прогнозите са регионът да получава 27.81 милиона дневно, което е повече от 26.89 милиона барела дневно през април. Това представлява увеличение с 920,000 барела дневно, като Индия има значителен принос, увеличавайки вноса си до рекордните 5.26 милиона дневно, в сравнение с 4.55 милиона дневно през април.
От друга страна Китай, най-големият вносител на суров петрол в света, намалява ставките си, като през май се очаква да пристигнат 10.72 милиона барела дневно, което е по-малко от 10.93 милиона барела дневно през април и е най-ниското ниво от януари насам.
Южна Корея и Япония, третият и четвъртият по големина вносител на петрол в Азия, отчетоха стабилни нива на вноса през май в сравнение с април. Вносът на Южна Корея леко намаля до 2.87 милиона барела дневно от 2.91 милиона барела дневно, докато вносът на Япония се увеличи незначително до 2.38 милиона барела дневно от 2.31 милиона барела дневно.
Добрите резултати на Индия по отношение на вноса се дължат на стабилната ѝ икономика, чийто БВП нарасна с 8.4% през трите месеца до декември. Въпреки че растежът вероятно се забави до около 7% през тримесечието, приключващо през март, той остава достатъчен, за да стимулира търсенето на транспортни горива.
Продължаващият изборен процес, в който участват близо 1 милиарда гласоподаватели, вероятно също е стимулирал временно нарастване на търсенето на горива.
Kraken навлиза в света на токенизираните финанси, като представя новаторска инициатива, наречена „xStocks“, разработена в сътрудничество с Backed и Фондация Solanа.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.