Финансовите регулатори в Дубай въведоха 30-дневен период за публични коментари относно разпоредбите за секюрити токени.
Органът за финансови услуги в Дубай, или DFSA, продължава усилията си за създаване на стандартизирана рамка за регулиране на криптовалутите в мегаполиса.
Според прессъобщение на DFSA, публикувано в понеделник, финансовият регулатор на Дубай призова обществеността да представи коментари по предложените от него регламенти за криптовалути, считани за секюрити токени.
Фазата за публични коментари на процеса ще продължи 30 дни и е част от условията за въвеждане на “Рамката за регулиране на секюрити токените” на DFSA.
Инфраструктурата на тези токени на Дубай се фокусира върху предоставянето на регулаторна яснота в три основни области.
Първата част се занимава със създаването на регулирана рамка за предлагане и търговия с цифрови ценни книжа на инвеститори, включително купувачи на дребно.
DFSA дава приоритет на протоколите за контрол на качеството, за да защити инвеститорите на дребно, като издатели на секюрити токени трябва да отговарят на стриктни изисквания за оповестяване в техните проспекти.
Третата област на загриженост за DFSA се фокусира върху услугите за поддръжка, свързани със секюрити токени. Те включват доставчици на попечителство върху активи и консултантски услуги.
Коментирайки необходимостта от ясни регламенти за секюрити токени, базирани на децентрализираната технология на счетоводната книга, изпълнителният директор на DFSA Брайън Стиравалт каза:
Предложението за регулиране на секюрити токени за сигурност е ключов крайъгълен камък при прокарването на ясен и сигурен път за онези емитенти, които искат да наберат капитал в или от DIFC, използвайки DLT и подобни технологии. И за онези фирми, които възнамеряват да участват на този пазар, чрез извършване или предоставяне на финансови услуги.
Според Стиравалт целта на DFSA е да постигне баланс между регулаторния надзор и насърчаването на иновациите в пространството на цифровите активи. По-късно през 2021 г. регулаторната агенция планира да публикува закони за комунални токени и “обменни токени”.
Всъщност градът се превърна в център за крипто и блокчейн технологии в региона на Персийския залив. Още през февруари Kiklabb, държавна компания за лицензиране, започна да приема плащания с криптовалута.
През юли 2020 г. правителството на Обединените арабски емирства дебютира базирана на блокчейн платформа Know Your Customer.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.