Повечето хора, които използват Интернет, могат да свидетелстват за факта, че са чували за криптовалути или крипто портфейли.
Повечето няма да разберат как точно работят, но значителна част от хората започнаха да възприемат тези нови тенденции, като най-вероятно знаят за тях от онлайн покупки, онлайн залагания или многобройни хазартни платформи в световната мрежа.
Това да се знае всичко за системата не е предпоставка за присъединяване към манията по криптовалутите. Повечето от транзакциите, участващи в света на тези активи, са лесни за всеки потребител, който знае как да навигира в приложението за мобилен телефон. Тази лекота на транзакциите, за съжаление, също предизвиква самодоволство сред много потребители, които по-често забравят, че Интернет е пустиня и техните устройства са портал в тази пустиня.
Когато купувате криптовалута или получавате средства чрез нея, получавате частен и публичен ключ. Казано по друг начин, частния ключ ви позволява само вие да имате достъп до вашия акаунт. Нито една банка или доставчик на услуги няма да знае този ключ. Следователно, е абсолютно наложително притежателят на ключа да бъде отговорен за сигурността му.
За съжаление се случва така, че личните ключове на хората биват откраднати и в този случай крадецът може да изпрати пари от портфейла на жертвата. Поради факта, че географските граници не ограничават криптовалутите, няма почти никакво регулиране за наблюдение на престъпността, свързана с крипто пазарите. Толкова много хора, които са станали жертва на кражба на криптовалути реално не са имали къде да съобщят за своите случаи.
Според Павел Кусковски, изпълнителен директор на разследващата блокчейн фирма Coinfirm, откраднатата криптовалута към днешна дата възлиза на около 10 милиарда долара. Според уебсайта им, Coinfirm са сключили партньорство с Kroll, фирма за разузнаване, разследване и консултантски услуги, която е известна с присъствието си в световната индустрия за сигурност.
Kroll, които са подразделение на добре познатата фирма за възстановяване на активи Duff and Phelps, имат богат опит в пространството на кибер риска и на които се доверяват добре утвърдени компании и правителства от целия свят. Съчетавайки тази сила с регулаторната технология на Coinfirm, сега имаме нова надежда да възстановим откраднатата си криптовалута.
Тъй като криптовалутите обикновено са направени така, че да могат да се проследяват транзакции, инициативата на Coinfirm с Kroll, която е наречена „Възстановяване на криптовалути“ или „Reclaim Crypto“, се стреми да проследи движението на откраднатите средства. При положение, че крадецът е идентифициран и локализиран, надеждата ще бъде, че ще се предприемат мерки за възстановяване на изгубените средства.
Процесът на възстановяване на средствата започва с изпращането на имейл адреса ви и сумата, която ще бъде поискана. След като вашият случай бъде одобрен, единственото което трябва да направите, е да изчакате. Успокояващ е фактът, че Reclaim Crypto получава част от възстановените средства, защото това предполага, че няма да сте единственият човек, който се надява на връщането на вашата криптовалута.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.
Във Вашингтон се заражда нова полемика, след като няколко сенатори от Демократическата партия поискаха разследване на предполагаемите връзки на президента Доналд Тръмп с крипто гиганта Binance.
В сектора на изкуствения интелект набира скорост, след като се появиха информации, че администрацията на Тръмп планира да отмени строгите правила за износ на чипове, въведени от президента Байдън.